Pomysł na regał

Dobrze dopasowany regał to praktyczny dodatek, który przy okazji wpisuje się w aranżację wnętrza. Współcześnie oferta tego rodzaju produktów jest jednak szeroka. W związku z tym konsumenci miewają problemy z dopasowaniem regału do swoich pomieszczeń. Podczas wyboru przede wszystkim należy pochylić się nad swoimi potrzebami, wielkością i przeznaczeniem wnętrza, a także stylem, w jakim został wyposażony.

Regał do konkretnego celu

Większość mebli produkowanych jest tak, aby wypełniały konkretne funkcje. Przykładowo regały do salonu mają przede wszystkim atrakcyjnie wyglądać i dodawać pomieszczeniu stylu. Dobrze jednak, jeżeli przy okazji okażą się praktycznym schowkiem na różnego rodzaju przedmioty, ubrania, sprzęt RTV czy zastawę stołową. Producenci mają obecnie w swojej ofercie meble utrzymane w bardzo różnej stylistyce. Wszystko po to, aby klienci mogli swobodnie dopasować regał do swoich wnętrz i aranżacyjnych preferencji. Nie wszystkie meble tego typu służą jednak celom wizerunkowym, wiele regałów ma przede wszystkim pomóc w uporządkowaniu wnętrza oraz utrzymaniu w nim ładu. Dobrym przykładem będzie tu wyposażenie magazynów. Regały w takich pomieszczeniach to podstawowy element, przekładający się na funkcjonalność. Podobne meble stosuje się też w domowych spiżarniach.

Regał sprzyjający wykorzystaniu przestrzeni

Pozornie małe pomieszczenie trudniej urządzić niż to duże. Różnie z tym bywa, nie ulega jednak wątpliwości, że każde z tych wnętrz wymaga fachowego podejścia. I tak na ograniczonej powierzchni sprawdzą się przede wszystkim regały z wąskimi półkami oraz wysokie, czasami sięgające nawet sufitu. W długim i wąskim pomieszczeniu najlepiej ustawiać takie meble pod krótszymi ścianami, ponieważ w ten sposób maksymalnie wykorzystuje się dostępną przestrzeń, jednocześnie optycznie poszerzając wnętrze. W dużych pomieszczeniach uda się zapewne pomieścić więcej rzeczy. Niestety przekłada się to często na nieuporządkowanie, a nawet organizacyjny chaos. Aby uniknąć takiego scenariusza, można:

  • wybrać regały wolnostojące o nieco szerszych półkach, które pozwolą na sprawne posegregowanie dobytku, czyniąc pomieszczenie magazynowe przytulniejszym,
  • już na etapie rozstawiania mebli przyporządkować każdej rzeczy konkretne miejsce, a następnie odkładać je dokładnie tam,
  • w dużym magazynie czy składziku warto zadbać o ścianki czy przegrody pomiędzy częściami regału, dzięki nim rzeczy nie będą się przesuwać i spadać na podłogę.

Wybór regału bywa wyzwaniem, ale wystarczy zapoznać się z ofertą i nieco lepiej poznać ten rodzaj produktów. Wówczas ze znalezieniem mebla w sam raz dla siebie nie powinno być problemu.