Regał warsztatowy i jego cechy szczególne

Regał należy do podstawowego wyposażenia warsztatu. Dzięki niemu w warsztacie może zapanować ład i porządek. Co można przechowywać w takim regale? Mogą to być przechowywane na przykład ważne dokumenty, teczki i segregatory. Można tam również umieścić szuflady, w których trzymane będą drobne narzędzia. W warsztacie najczęściej występuje regał, posiadający szuflady.

Regał warsztatowy- cechy charakterystyczne

Regał warsztatowy wykonany z wysokiej jakości komponentów, na pewno posłuży w dobrym stanie długi czas. Jest to istotne, żeby regał był zbudowany z wysokiej jakości materiałów, gdyż na nim będą znajdować się niekiedy ciężkie narzędzia lub ważne dokumenty firmowe. Poniższe czynniki podpowiadają, co trzeba wziąć pod uwagę, w przypadku kupowania regału warsztatowego:

  • wielkość danego warsztatu,
  • budżet, jaki chce się przeznaczyć na zakup regału,
  • przypuszczalne obciążenie regałów, czyli szuflad,
  • ilość potencjalnych narzędzi, teczek i innych przedmiotów.

Regał warsztatowe może posiadać metalową ramę, a jego szuflady mogą być wykonane na przykład z dobrego tworzywa sztucznego. Jest to najczęściej spotykany schemat. To rozwiązanie sprawdza się dobrze w warsztacie. Co ważne, taki regał posiada możliwość zamocowania go na ścianie. Jest to ważne, wówczas nie ma ryzyka, że regał spadnie lub się przewróci. Szuflady regału mogą być przejrzyste, dzięki czemu widać wyraźnie co w nich się znajduje. Dobrym pomysłem jest również podpisanie poszczególnych szuflad, żeby wiedzieć z czym ma się do czynienia.

Rodzaje regałów warsztatowych

Półki w regałach warsztatowych, czy inaczej nazywając, szuflady, mogą być wykonane z różnych komponentów. Często są one wykonane z tworzywa sztucznego. Taki szuflady spotykane są z różnym udźwigiem. Najczęściej jednak, stosowane są szufladki z 5 kilogramowym udźwigiem. Oznacza to, że w jednej szufladce można umieścić przedmiot, który nie przekracza tej wagi. Może to być na przykład jakiś śrubokręt, pilnik, drobne narzędzie stolarskie. W dowolnym momencie bez trudu można się dostać do każdej szuflady i można ją całą wyjąć. W zestawie z regałem najczęściej znajdują się już kołki mocujące, dzięki którym możliwy jest montaż regału na ścianę. Regał spotykany jest w różnych wymiarach. Może on mieć metr, półtora albo dwa. Pojemniki, czyli szuflady także mogą różnić się rozmiarami w zależności od modelu. Często szuflady mogą mieć wymiary 20 x 20 cm lub 15 x 15 cm. Mogą one być również nieco mniejsze albo większe. Szuflady mogą występować także w różnych kolorach. Najczęściej są one malowane proszkowo farbami strukturalnym, to zapewnia im głębie koloru.